KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14488124
nr 1448 8124
Carl Arne Lundell
(1915-1991), Sverige
Oljemålning, Snäckor. Signerad, numrerad -65. Olja på duk, 46x56, yttermått inklusive ram: 52x61 cm
Carl Arne Lundell, svensk tecknare, grafiker och bildhuggare född i Morgongåva 1915, död 1991 .
Utrop:
600 kr
måndag 14 februari 2022
kl 18:53:35
Carl Arne Lundell
Läs mer om Carl Arne Lundell